Nieuw leven voor een historische plek in Eindhoven

Het door Hugh Maaskant ontworpen, brutalistische studentencentrum ‘De Bunker’ is getransformeerd tot een levendige, multifunctionele en opvallende nieuwe woontoren. De basis is een stoere en stevige Bunker, een begrip in Eindhoven. Dit was de plek voor een bruisend studentenleven van vele generaties TU/e-studenten. De Bunker heeft nu een tweede leven gekregen en vormt een waardevolle toevoeging in de vorm van een 100 meter hoge woontoren, die naar boven toe steeds ranker en opener wordt. Hiermee heeft de skyline van Eindhoven een nieuwe, verrassende en hoogwaardige dynamiek gekregen. De gevelafwerking heeft hier een belangrijke bijdrage in.

In opdracht van Van Wijnen Rosmalen plaatsten we 3695 m² aluminium kozijnen, 519 m² vliesgevel en 7291 m² elementgevels in de nieuwe BunkerToren welke Powerhouse Company ontwierp voor Real Estate Development Company.

De gevelelementen moesten snel en steigerloos gemonteerd worden. Bovendien werden specifieke eisen gesteld aan de geluidwering én aan de maximale pakketdikte waardoor is gekozen voor de Hueck Trigon Unit-L elementengevel; een fabrieksmatig voorgefabriceerde gevel die volledig steigerloos vanaf de ruwbouwverdiepingen gemonteerd kan worden. De elementengevel is opgebouwd uit aluminium stijl- en regelwerk, thermisch hoogwaardige isolatie, zonwerende beglazing en geïntegreerde ankervoorzieningen voor de montage van de natuurstenen afwerking van KOLEN Keramiek en Natuursteen. 

In de elementgevel zijn Lambda WS 075 ramen opgenomen. De balkons waar vandaan de bewoners een fenomenaal uitzicht hebben zijn bereikbaar via de Volato M+ hef-schuifpuien. 

Meagan Kerr van Powerhouse Company en Jan-Peter van Honk, projectleider van De Groot & Visser, vertellen hoe het ontwerp en de gevelkeuze tot stand is gekomen en waarom de keuze is gemaakt voor de gevels van Hueck.

Deel dit artikel

ISO 9001, 14001 én VCA** certificaat opnieuw behaald

De Groot & Visser is opnieuw succesvol gecertificeerd voor ISO 9001, ISO 14001 en VCA**. Hiermee is bevestigd dat wij kwaliteit, veiligheid en milieu structureel borgen in onze organisatie en continu werken aan verbetering. We zijn trots op dit resultaat en zien het als een bevestiging van onze inzet om bewust, veilig en duurzaam te bouwen.

Controle-audit voor FSC en PEFC succesvol afgerond

De Groot & Visser heeft de controle-audit voor FSC- en PEFC-certificering succesvol afgerond. Hiermee bevestigen we dat duurzaamheid en verantwoord houtbeheer structureel verankerd zijn in onze organisatie en processen.

Opnieuw gecertificeerd voor Safety Culture Ladder trede 3

De Groot & Visser is opnieuw gecertificeerd voor trede 3 van de Safety Culture Ladder (SCL 2.0). Deze erkenning, toegekend door SKG-IKOB, bevestigt dat veiligheid stevig is verankerd in onze organisatie en dagelijks wordt nageleefd.

De Groot en Visser
De Groot en Visser